Хто має право на безкоштовне гаряче харчування

• Діти-сироти

• Діти, позбавлені батьківського піклування

• Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах

• Діти з малозабезпечених сімей

• Діти з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

• Діти зі статусом ВПО

• Діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів

• Вихованці закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення

• Діти, евакуйовані із зони відчуження

• Діти, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного відселення з моменту аварії

Крім того, органи місцевого самоврядування можуть визначати інші категорії дітей, які можуть отримувати безоплатне харчування. А якщо в сім'ї троє та більше дітей, то розмір плати за харчування зменшується на 50%.

Які документи повинні подати батьки

Для дітей-сиріт документом може бути рішення суду або місцевого виконавчого комітету про надання статусу дитини-сироти або дитини.

Для дітей з особливими освітніми потребами - це висновок інклюзивно-ресурсного центру.

Для батьків дітей із малозабезпечених сімей та сімей - довідка про призначення матеріальної допомоги, якщо вони її отримують.

Для дітей з-поміж осіб, залежно від ситуації (інвалідність одного з батьків, смерть, участь у бойових діях), це можуть бути відповідні посвідчення батьків або відповідна довідка.

Для дітей зі статусом ВПО, дітей, які мають статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів - це довідка про взяття на облік ВПО та рішення виконавчого комітету про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів відповідно.

Для дітей із багатодітних сімей - копія посвідчення про надання статусу багатодітної сім'ї.

Деякі місцеві ради, крім зазначених документів, встановлюють також подання до  заяви від представника дитини, копії свідоцтва про народження дитини, паспорту батьків (опікунів) та довідки про склад сім'ї.